فروش مفتول و خدمات فرآوری

در سال ۱۳۹۳ طرح توسعه شرکت چهره یزد منجربه افتتاح بزرگترین کارخانه تولید پیچ و مهره کشور با نام  صنایع مفتولی سپند پیچ یزد گردید پشتوانه این فعالیت ۳۰ سال تلاش مستمر و کسب تجارب ارزشمند در صنایع پیچ و مهره با نام تجاری چهره یزد می‌باشد شرکت صنایع مفتولی سپند پیچ یزد مجهز به روز ترین خطوط زنجیر تامین و فرآوری مواد اولیه می‌باشد در این کارخانه تمامی فرایندهای قبل از تولید پیچ و مهره به روش فورج سرد، یعنی آماده سازی مفتول و کلیه عملیات‌های تکمیلی پس از تولید محصول به صورت تمام اتوماتیک، متوالی و یکپارچه صورت می‌پذیرد.

مواد اولیه جهت تولید پیچ و مهره‌های مورد نیاز صنایع کشور اساس کلاف وایراد (wire rod) می‌باشد.

این نوع مواد اولیه بلافاصله بعد از خروج از کارخانجات فولاد قابل استفاده برای صنایع مختلف نمی‎‌باشد و نیاز به نوعی آماده سازی دارد که شامل تغییر سایز و شکل پذیرتر کردن مواد (کوره آنیل) می‌باشد.

قبل از استفاده ازمفتول‌های خام در تمامی گرید‌های آهنی کم کربن و پر کربن خروجی کارخانجات فولاد بنا به نوع محصولی که با آن تولید می‌شود، باید در مرحله آماده سازی مفتول قرار گیرد تا مشکلاتی از قبیل زنگار, آلودگی و تلورانس سایزی متنوع ،مشکلات ظاهری و شکل پذیری که سختی و استهلاک قالب ابزار تولیدی را نیز بالا می‌برند کاملا برطرف گردد.
در شرکت صنایع مفتولی سپند پیچ یزد، پارامتر‌های کیفی فرآیند آماده سازی مفتول را در تمامی مراحل توسط تیم مجرب و حرفه‌ای آزمایشگاه مرجع مستقر در این شرکت، جهت رسیدن به بهترین وایراد (wire rod) سنجیده و پس از تایید نهایی کنترل کیفیت، محصول با بسته بندی و پوشش محافظ، بارگیری و خدمت سایر صنعتگران ارائه می‌شود.

فسفاته در سپند پیچ یزد

۱. اسیدشویی Pickling

در فـرآیـنـد اسیــد شویـــــی، اکسیـد هایـی کــه هنـگـام تــولیـد مـفتــول و نــورد در دمـای بالا بـوجــود آمده‌انــد همـچنیـن چـربـی‌ها، دوده‌هـا، زنــــگ زدگــــی‌هــا و ناخالص‌هایـی که حین نـگهـداری روی سطــح مـفتــول ایجاد شده‌اند شسته شده و سطحی کاملا تمیز جهت فرآیند بعدی که فرآیند فسفاته است ایجاد می‌شود.

۲. پوشش فسفاته Phosphate Coating

در این فرآیند مفتول در محلول رقیق شده اسید فسفریک و دیگر ترکیبات غوطه‌ور شده، سطح مفتول به طور شیمیایی فعال می‌شود. پس از آن لایه ای محکم و محافظ از کریستال های غیر قابل حل فسفات بر روی سطح مفتول ایجاد می‌شود.
پوشش فسفاته از تماس مستقیم مفتول با ابزارها در فرآیند کشش و قالب‌ها در فرآیند فــورج سرد جلوگیری می‌کند و کارپذیری مفتول را بهبود می‌بخشد.

مفتول در سپند پیچ یزد
خط کشش در سپند پیچ یزد

۳. کشش Drawing​

در این فرآیند، مفتول اسیدشویی یا روکش شده، از قالب‌های دستگاه کشش به طور مکانیکی و سرد عبور می‌کند. اینفرآیند به منظور سایز کردن مفتول به قطر مورد نیاز جهت مرحله فورج سرد است. عملیات کشش هیچ‌گونه تغییری در عناصر شیمیایی مفتول ایجاد نمی‌کند.

۴. آنیل Annealing​

فرآیند آنیلینگ نوعی عملیات حرارتی است که تغییراتی در خواص مکانیکی مفتول ایجاد می‌کند. این تغییرات سبب تبدیل ساختار ماده اولیه مفتول به یک کار باید پایدار کروی می‌شود و به تبع آن شاهد کاهش سختی، افزایش انعطاف و افزایش کارپذیری مفتول خواهیم بود. در واقع عملیات حرارتی آنیل در مقابل عملیات حرارتی سخت‌کاری است.

کوره آنیل سپند پیچ یزد

جهت ارتباط با واحد فروش مفتول و خدمات فرآوری از طریق فرم زیر و یا پیام رسان‌ها استفاده نمایید.

برای ارتباط با پیام رسان واتس آپ روی آیکن زیر بزنید

سوالات متداول

۱- چرا باید از سپند پیچ خرید کنیم؟

شرکت سپند پیچ با تولید محصولات با کیفیت و تضمین تحویل به موقع، به عنوان یکی از پیشگامان در صنعت، به ارائه خدمات عالی به مشتریان محترم معتقد است.

۲- چگونه از سپند پیچ خرید کنیم؟

شما می‌توانید با واحد فروش شرکت سپند پیچ تماس گرفته و لیست محصولات درخواستی خود را ارسال و پیش فاکتور اقلام مورد نیاز را در اسرع وقت دریافت کنید.

۳- خرید عمده و یا جزئی پیچ و مهره امکان پذیر است؟

بله، در صورتی که سفارشی داشته باشید در هر صورتی قابل انجام است.

۴- چگونه با شما تماس بگیریم؟

 شما می‌توانید با شماره تماس ۰۳۵۳۶۶۶ و یا چت آنلاین در تمامی صفحات وب سایت، با ما در تماس باشید.

۵- امکان تولید محصولات سفارش می‌باشد؟

بله، پیچ و مهره‌های سفارشی اقلامی هستند که بنا به نیاز مشتریان و نقشه خاص آن صنعت طراحی و تولید می‌گردد.