پیچ شش گوش در سپند پیچ یزد

قیمت-پیچ-شش-گوش-یزد

پیچ شش گوش سپند پیچ یزد با نام انگلیسی Hexagon head bolts استوانه ای تمام رزوه یا نیم رزوه می‌باشد که گل پیچ آن به صورت، شش گوش یا شش پر می‌باشد. پیچ شش گوش یکی از پر کاربرد ترین پیچ ها در اتصالات صنعتی هستند که در سایز های مختلف بر حسب میلی متر و اینچ، طبق استاندارد و گرید های مختلف تولید می شوند.

شکل سر شش گوش این نوع پیچ ها به خاطر این است که بتوان از انواع آچار برای باز و بسته کردن استفاده کرد و به این امر موجب شده باز و بسته کردن این نوع از پیچ ها راحت تر، سریع تر و اعمال نیروی بیشتر انجام شود، به این دلیل مهندسین و مصرف کنندگان از نام پیچ آچار خور برای این دسته پیچ ها استفاده می کنند.

پیچ شش گوش که جزء پیچ های آچاری می باشد دارای دو خصوصیت است:

الف) گل یا سر پیچ بصورت شش وجهی می باشد.

ب) رزوه تا قسمت گلویی پیچ ادامه دارد. از جمله پرکاربردترین نوع پیچ در صنایع مختلف در ایران و جهان به شمار می آید و بدون مهره می توان از آن استفاده کرد.

پیچ شش گوش در سپند پیچ یزد

قیمت پیچ شش گوش یزد

پیچ شش گوش می تواند بسته به نوع محیطی که در آن مورد استفاده قرار بگیرند پوشش دهی و آبکاری شوند. بنابراین این پیچ ها می تواند به خشکه، استینلس استیل، گالوانیزه گرم، زینک، داکرومات و سفارشی برای صنایع مختلف تولید شود.

  • برای تولید پیچ با کلاسهای 5.6/4.8/4.6/3.6 از فولادهای کربنی با کربن پایین استفاده می شود.
  • برای تولید پیچ با کلاسهای 8.8/6.8 از فولادهای کربنی با کربن متوسط استفاده می شود.
  • برای تولید پیچ با کلاسهای 12.9/10.9 از فولادهای آلیاژی استفاده می گردد.

بالا بودن مقدار کربن در فولادهای کربنی باعث افزایش استحکام و سختی پذیری فولاد می گردد. از طرفی هر چقدر استحکام فولاد بالاتر رود فولاد تردی بیشتری پیدا کرده و انعطاف پذیری کمتری از خود نشان می دهد.

استاندارد پیچ های شش گوش تمام رزوه

برای تولید و به کارگیری پیچ های آچاری استانداردهای مختلفی نظیرISO ، DIN و ASTM وجود دارد. یکی از پرکاربردترین استانداردها برای این پیچ din933 یاiso 4017 می باشد

کاربرد پیچ های شش گوش تمام رزوه

تقریباً می توان گفت که پر مصرف ترین نوع پیچ در صنایع مختلف نظیر صنایع راه و ساختمان، صنایع ریلی، صنایع هوایی، صنایع چوبی و این دست صنایع به شمار می آید.

قیمت پیچ شش گوش یزد

برای اطلاع از قیمت شرایط فروش شرکت سپند پیچ یزد از طریق راه های ارتباطی با ما تماس بگیرید.

عضویت در خبرنامه

ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید سپس دکمه ارسال را بزنید!

0
لطفا نظر دهیدx