بزرگترین کارخانه تولید پیچ و مهره در یزد

سپند پیچ یزد

بزرگترین کارخانه تولید پیچ و مهره در یزد، شرکت سپند پیچ یزد در سال 1393 بزرگترین کارخانه تولید پیچ و مهره خود را در استان یزد تاسیس کرد تا نیاز های اساسی در کشور عزیزمان ایران بر طرف و راه کاری جهت تولید ملی و بهره وری از دانش بومی مهندسان و محققان ایران داشته باشد.

پیچ و مهره به عنوان مهمترین، مناسب ترین، رایج ترین و محبوب‌ترین نوع اتصال در جهان شناخته می‌شود که این موضوع را می توان از دامنه گسترده موارد استفاده از پیچ و مهره متوجه شد.

بزرگترین کارخانه تولید پیچ و مهره در یزد

کارخانه بزرگ سپند پیچ یزد علاوه بر تامین نیاز بازار به پیچ و مهره‌هایی با ابعاد استاندارد، در تامین نیازهای تخصصی صنایع به پیچ و مهره‌های سفارشی نیز مصرف کنندگان را تامین می کند.

در ادامه بخوانید: تاریخچه پیچ و مهره

مهندسان و محققان در سال ۱۳۹۳ بزرگترین کارخانه تولید پیچ و مهره کشور با نام صنایع مفتولی سپند پیچ یزد در زمینی به مساحت ۸۵ هزار مترمربع تاسیس کردن و پشتوانه این افتتاح، ۳۰ سال فعالیت مستمر و کسب تجارب ارزشمند در صنعت پیچ و مهره با نام تجاری چهره یزد سی اچ وای (CHY) بود و در حقیقت سپند پیچ یزد (با نام اختصاری PSY) در راستای طرح توسعه شرکت چهره یزد تاسیس گردید.

هدف از این سرمایه گذاری، تامین نیاز صنایع داخلی، جلوگیری از واردات عمدتاً بی کیفیت و بومی سازی دانش فنی این صنعت بود. بدین منظور بزرگترین کارخانه تولید پیچ و مهره کشور با پیشرفته‌ترین و به روز ترین ماشین آلات و فن آوری های نوین در این حوزه تجهیز گردید.

بزرگترین کارخانه تولید پیچ و مهره در یزد

بدین‎ منظور بزرگترین کارخانه تولید پیچ و مهره کشور با پیشرفته ترین و به روزترین ماشین ‎آلات و فناوری های نوین در این حوزه تجهیز گردید. در ادامه مسیر با تکیه بر‌ دانش جوانـان نخبه دانشگاهی و مهارت استادکاران کشور بود که این مجموعه توانست قلـه های موفقیت را فتح کرده و به بالاترین تناژ تولید و بالاترین تنوع محصول در سطح کشور دسـت پیدا کند. یکی از ویژگی های کارخانه بزرگ سپند پیچ یزد، بهره مندی از منحصر به فردتـرین خطوط تولید پیـچ و مهـره کشـور اسـت.

کارخانه تولید پیچ و مهره

در کارخانه پیج و مهره سپند ‌پیچ یزد تمامی فرآیند های قبل ‌از ‌تولید پیچ یعنی آماده‌ سازی مفتول (فسفاته‌،‌ کشش و آنیل) و کلیه عملیات‌ های تکمیلی پس از تولید محصول (عملیـات حرارتی و پوشش کاری) به صورت متوالی و یکپارچه انجام می شود. در این کارخانه تولید پیچ و مهره به صورت فورج سرد (فرآیند پرس مفتول در قالب بدون نیاز به بالابردن دمای مفتول) به عنوان مناسب ترین روش تولید انتخاب شده تا محصولات با دقت و کیفیت متالورژیکی بالا به دست مصرف کنندگان برسند.

عمده مشتریان این شرکت را صنایع خودرویی، صنایع دفایی، صنایع حرارتی – برودتی، صنعت ساختمان، صنعت برق، صنایع پتروشیمی – پالایشگاهی، لوازم خانگی و ادوات کشاورزی و غیره تشکیل می‌دهند. تولیدات سپند پیچ یزد براساس استاندارهای متداول دنیا از جمله ANSI_ISO_EN_BS_DIN_JIS_ASTM و همچنین استاندارد‌های صنعت خودرو مانند Renault_NES_PSA_KES به بازار عرضه می‌شود.

بزرگترین کارخانه تولید پیچ و مهره در یزد

در اصطلاح هر واحد تولیدی که حداقل دارای یک واحد پرس یا فرم دهی به مفتول باشد به عنوان کارگاه پیچ و مهره شناخته می شود اما مانند هر صنعت دیگری تولید پیچ و مهره نیز مقدماتی قبل از تولید و فرآیندهایی بعد از تولید دارد. به دلیل پیچیدگی بالا و تخصصی بودن فرآیندهای آماده سازی قبل از تولید و مراحل تکمیلی پس از تولید همچنین هزینه بالای سرمایه گذاری، اکثر تولید کننده گان پیچ و مهره این فرآیندها را برون سپاری می کنند.

در صنایع مفتولی سپند پیچ یزد به دلیل نظارت بر کیفیت و تعهد بالا به مصرف کننده نهایی علاوه بر واحد بزرگ و متمایز فورج سرد یا فرم‎دهی که از نظر تنوع ماشین ‎آلات و توان عملیاتی امکان تولید از سایزهای ریز تا سایزهای بسیار درشت را دارد، واحدهای آماده سازی مفتول و عملیات تکمیلی به عنوان واحدهای ماقبل و مابعد، واحد تولید را پشتیبانی می کنند. باعث افتخار است که کارخانه بزرگ سپند پیچ یزد از ظرفیت های مازاد آماده سازی مفتول و عملیات تکمیلی جهت ارائه خدمات پیمانکاری به سایر تولید کنندگان پیچ و مهره و صنایع فلزی دیگر استفاده می‎ کند.

عضویت در خبرنامه

ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید سپس دکمه ارسال را بزنید!

0
لطفا نظر دهیدx