درباره ما

در سال ۱۳۹۳ بزرگترین کارخانه تولید پیچ و مهره کشور با نام صنایع مفتولی سپند پیچ یزد در زمینی به مساحت ۸۵ هزار مترمربع تاسیس گردید.
پشتوانه این افتتاح، ۳۰ سال فعالیت مستمر و کسب تجارب ارزشمند در صنعت پیچ و مهره با نام تجاری چهره یزد (CHY) بود و در حقیقت سپند پیچ یزد (PSY) در راستای طرح توسعه شرکت چهره یزد تاسیس گردید.
هدف از این سرمایه گذاری، تامین نیاز صنایع داخلی، جلوگیری از واردات عمدتا بی کیفیت و بومی سازی دانش فنی این صنعت بود. بدین منظور بزرگترین کارخانه تولید پیچ و مهره کشور با پیشرفته‌ترین و به روز ترین ماشین آلات و فن آوری های نوین در این حوزه تجهیز گردید.

معرفی شرکت سپند پیچ یزد

در سـال ۱۳۹۳ بزرگترین کارخـانه تولید پیچ و مهره کشور با نام صنایع مفتولی سپند پیچ یزد در زمینی به مساحت ۸۵ هزار مترمربع تاسیس گردید. پشتوانه این افتتاح، ۳۰ سال فعالیت مستمر و کسب تجارب ارزشمند در صنعت پیچ و مهره با نام تجاری چهره یزد (CHY) بود و در حقیقت سپند پیچ یزد (PSY) در راستای طرح توسعه شرکت چهره یزد تاسیس گردید. هدف از این سرمایه‌گذاری، تامین نیاز صنایع داخلی، جلوگیری از واردات عمدتا بی‌کیفیت و بومی‎ سازی دانش فنی این صنعت بود.

بدین‎ منظور بزرگترین کارخانه تولید پیچ و مهره کشور با پیشرفته ترین و به روزترین ماشین ‎آلات و فناوری های نوین در این حوزه تجهیز گردید. در ادامه مسیر با تکیه بر‌ دانش جوانـان نخبه دانشگاهی و مهارت استادکاران کشور بود که این مجموعه توانست قلـه های موفقیت را فتح کرده و به بالاترین تناژ تولید و بالاترین تنوع محصول در سطح کشور دسـت پیدا کند. یکی از ویژگی های کارخانه بزرگ سپند پیچ یزد، بهره مندی از منحصر به فردتـرین خطوط تولید پیـچ و مهـره کشـور اسـت.

در کارخانه سپند‌پیچ تمامی فرآیند های قبل ‌از ‌تولید پیچ یعنی آماده‌ سازی مفتول (فسفاته‌،‌ کشش و آنیل) و کلیه عملیات‌ های تکمیلی پس از تولید محصول (عملیـات حرارتی و پوشش کاری) به صورت متوالی و یکپارچه انجام می شود. در این کارخانه تولید پیچ و مهره به صورت فورج سرد (فرآیند پرس مفتول در قالب بدون نیاز به بالابردن دمای مفتول) به عنوان مناسب ترین روش تولید انتخاب شده تا محصولات با دقت و کیفیت متالورژیکی بالا به دست مصرف کنندگان برسند.

خدمات سپند پیچ یزد

صنعت خودرو سازی
خدمات سپند پیچ​

صنایع خودرو سازی

تولید انواع پیچ، مطابق نقشه و تست پلان صنعت خودرو و همچنین مطابق با استاندارد‌های خودرویی مانند کیا موتور، نیسان، مزدا، هیوندای، پژو سیتروئن، رنو از سایز…

ادامه مطلب »
تصویر ماشین آلات کشاورزی
خدمات سپند پیچ​

ماشین آلات و ادوات کشاورزی

تولید انواع پیچ و مهره‌های ماشین‌آلات و ادوات کشاورزی، ساختمانی، عمرانی مطابق با استاندار‌های این صنعت و همچنین تولید انواع پیچ و مهره‌های ایمنی و فوق ایمنی…

ادامه مطلب »
تصویر برگه صنعت نفت
خدمات سپند پیچ​

صنعت نفت و پتروشیمی

در صنعت نفت و پتروشیمی از پیچ و مهره در اتصالات فلنج‌ها و شیر آلات صنعتی استفاده می‌شود. تولید انواع پیچ و مهره‌های شش‌گوش با گرید ۸.۶، ۸.۸، ۱۰.۹ همراه با…

ادامه مطلب »

آماده سازی مفتول

به پشتوانه ۳۰ سال فعالیت مستمر در صنعت پیچ و مهره کشور، تجارت بسیار ارزشمندی در خصوص فرآیند های آماده سازی مفتول به دست آورده ایم. با توجه به نیاز سایر صنایع به این خدمات و به دلیل وجود دانش فنی مورد نیاز و تجارب کافی در سازمان برآن شدیم تا با ایجاد ظرفیت مازاد آماده سازی مفتول بخش قابل توجهی از نیاز سایر صنایع را مرتفع کنیم. با وجود پیچیدگی های فنی بالا و تخصصی بودن فرآیند های آماده سازی، شرکت سپند پیچ یزد خدمات آماده سازی مفتول را به تمامی گرید‌ ها مفتول مانند فولادی، کم کربن، متوسط و آلیاژی و با روش های متنوع مطابق با نیاز و سفارش مشتری ارائه می دهد.

فسفاته در سپند پیچ یزد

۱. اسیدشویی Pickling

در فـرآیـنـد اسیــد شویـــــی، اکسیـد هایـی کــه هنـگـام تــولیـد مـفتــول و نــورد در دمـای بالا بـوجــود آمده‌انــد همـچنیـن چـربـی‌ها، دوده‌هـا، زنــــگ زدگــــی‌هــا و ناخالص‌هایـی که حین نـگهـداری روی سطــح مـفتــول ایجاد شده‌اند شسته شده و سطحی کاملا تمیز جهت فرآیند بعدی که فرآیند فسفاته است ایجاد می‌شود.

مفتول در سپند پیچ یزد

۲. پوشش فسفاته Phosphate Coating

در این فرآیند مفتول در محلول رقیق شده اسید فسفریک و دیگر ترکیبات غوطه‌ور شده، سطح مفتول به طور شیمیایی فعال می‌شود. پس از آن لایه ای محکم و محافظ از کریستال های غیر قابل حل فسفات بر روی سطح مفتول ایجاد می‌شود. پوشش فسفاته از تماس مستقیم مفتول با ابزارها در فرآیند کشش و قالب‌ها در فرآیند فــورج سرد جلوگیری می‌کند و کارپذیری مفتول را بهبود می‌بخشد.

کوره سخت کاری سپند پیچ یزد

۳. کشش Drawing​

در این فرآیند، مفتول اسیدشویی یا روکش شده، از قالب‌های دستگاه کشش به طور مکانیکی و سرد عبور می‌کند. اینفرآیند به منظور سایز کردن مفتول به قطر مورد نیاز جهت مرحله فورج سرد است. عملیات کشش هیچ‌گونه تغییری در عناصر شیمیایی مفتول ایجاد نمی‌کند.

کوره آنیل سپند پیچ یزد

۴. آنیل Annealing​

فرآیند آنیلینگ نوعی عملیات حرارتی است که تغییراتی در خواص مکانیکی مفتول ایجاد می‌کند. این تغییرات سبب تبدیل ساختار ماده اولیه مفتول به یک کار باید پایدار کروی می‌شود و به تبع آن شاهد کاهش سختی، افزایش انعطاف و افزایش کارپذیری مفتول خواهیم بود. در واقع عملیات حرارتی آنیل در مقابل عملیات حرارتی سخت‌کاری است.

استراتژی سپند پیچ یزد

سازمان سپند پیچ یزد به‎ عنوان سازمانی استراتژی محور شناخته می شود. در پایان هر سال ضمن پایش وضعیت تحقق اهداف استراتژیک براساس BSC، به روز رسانی SWOT و با تعریف ابتکارات استراژیک، مسیر رسیدن به چشم ‎انداز مشخص شده، نسبت به هدف گذاری چشم انداز سه سال آینده و به روز رسانی ماموریت اقدام می ‎شود.

استراتژی سپند پیچ یزد

آزمایشگاه سپند پیچ یزد

شرکت سپندپیچ با در اختیار داشتن تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی با انجام تست های مربوطه از نظر کیفیت و مرغوبیت مواد و محصولات خود اطمینان حاصل می ‎نماید. بدین منظور جهت تضمین کیفیت و اعتبار نتایج آزمون، آزمایشگاه سپند پیچ یزد در حال پیاده سازی استاندارد سیستم مدیریت کیفیت ISO/IEC 17025 می باشد که می ‎تواند یک مزیت بزرگ جهت افزایش اعتبار نتایج آزمون و همچنین افزایش رضایتمندی مشتریان باشد.

بالاترین سطح کنترل کیفیت

از آنجایی که رعایت استاندارد ها در فرایند های تولید پیچ و مهره از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است شرکت سپندپیچ یزد حداکثر توان خود را بکار بسته تا محصولاتی با درجه کیفی بالا بدست مصرف کنندگان برساند.

واحد کنترل کیفیت

استاندارد ها و گواهی نامه

استاندارد تولید مهره سپند پیچ یزد
استاندارد تولید مهره سپند پیچ یزد
سرتیفیکیت IATF 16949 - 2016
سرتیفیکیت ISO 9001 - 2015