درباره ما

در سال ۱۳۹۳ بزرگترین کارخانه تولید پیچ و مهره کشور با نام صنایع مفتولی سپند پیچ یزد در زمینی به مساحت ۸۵ هزار مترمربع تاسیس گردید.
پشتوانه این افتتاح، ۳۰ سال فعالیت مستمر و کسب تجارب ارزشمند در صنعت پیچ و مهره با نام تجاری چهره یزد (CHY) بود و در حقیقت سپند پیچ یزد (PSY) در راستای طرح توسعه شرکت چهره یزد تاسیس گردید.
هدف از این سرمایه گذاری، تامین نیاز صنایع داخلی، جلوگیری از واردات عمدتا بی کیفیت و بومی سازی دانش فنی این صنعت بود. بدین منظور بزرگترین کارخانه تولید پیچ و مهره کشور با پیشرفته‌ترین و به روز ترین ماشین آلات و فن آوری های نوین در این حوزه تجهیز گردید.

معرفی شرکت سپند پیچ یزد

در سـال ۱۳۹۳ بزرگترین کارخـانه تولید پیچ و مهره کشور با نام صنایع مفتولی سپند پیچ یزد در زمینی به مساحت ۸۵ هزار مترمربع تاسیس گردید. پشتوانه این افتتاح، ۳۰ سال فعالیت مستمر و کسب تجارب ارزشمند در صنعت پیچ و مهره با نام تجاری چهره یزد (CHY) بود و در حقیقت سپند پیچ یزد (PSY) در راستای طرح توسعه شرکت چهره یزد تاسیس گردید. هدف از این سرمایه‌گذاری، تامین نیاز صنایع داخلی، جلوگیری از واردات عمدتا بی‌کیفیت و بومی‎سازی دانش فنی این صنعت بود.

بدین‎ منظور بزرگترین کارخانه تولید پیچ و مهره کشور با پیشرفته‌ترین و به روزترین ماشین‎آلات و فن‎آوری‎های نوین در این حوزه تجهیز گردید. در ادامه مسیر با تکیه بر‌ دانش جوانـان نخبه دانشگاهی و مهارت استادکاران کشور بود که این مجموعه توانست قلـه‌های موفقیت را فتح کرده و به بالاتـرین تنـاژ تولیـد و بالاترین تنـوع محصـول در سطح کشـور دسـت پیدا کند. یکی از ویژگی‎های کارخانه بزرگ سپند پیچ یزد، بهره‌مندی از منحصر به‌فرد تـرین خطوط تولید پیـچ و مهـره کشـور اسـت.

در کارخـانه سـپند‌پیچ تمامی فرآینـدهای قبـل ‌از ‌تولید پیچ یعنی آماده‌سازی مفتول (فسفاته‌،‌کشش و آنیل) و کلیـه عملیات‌های تکمیـلی پس از تولیـد محصـول (عملیـات حـرارتی و پوشش‎کاری) به صورت متوالی و یکپارچه انجام می‌شود. در این کارخانه تولید پیچ و مهره به صورت فورج سرد (فرآیند پرس مفتول در قالب بدون نیـاز به بالابردن دمـای مفتـول) به‌عنـوان مناسـب‌ترین روش تولیــد انتخـاب شده تا محصـولات با دقت و کیفیت متالورژیکی بالا به دست مصرف‎کنندگان برسند.

خدمات سپند پیچ یزد

آماده سازی مفتول

به پشتوانه ۳۰ سال فعالیت مستمر در صنعت پیچ و مهره کشور، تجارت بسیار ارزشمندی در خصوص فرآیند‌های آماده سازی مفتول به دست آورده‌ایم. با توجه به نیاز سایر صنایع به این خدمات و به دلیل وجود دانش فنی مورد نیاز و تجارب کافی در سازمان برآن شدیم تا با ایجاد ظرفیت مازاد آماده سازی مفتول بخش قابل توجهی از نیاز سایر صنایع را مرتفع کنیم. با وجود پیچیدگی های فنی بالا و تخصصی بودن فرآیند‌های آماده‌سازی، شرکت سپند پیچ یزد خدمات آماده سازی مفتول را به تمامی گرید‌ها مفتول مانند فولادی، کم کربن، متوسط و آلیاژی و با روشهای متنوع مطابق با نیاز و سفارش مشتری ارائه می‌دهد.

۱. اسیدشویی Pickling

در فـرآیـنـد اسیــد شویـــــی، اکسیـد هایـی کــه هنـگـام تــولیـد مـفتــول و نــورد در دمـای بالا بـوجــود آمده‌انــد همـچنیـن چـربـی‌ها، دوده‌هـا، زنــــگ زدگــــی‌هــا و ناخالص‌هایـی که حین نـگهـداری روی سطــح مـفتــول ایجاد شده‌اند شسته شده و سطحی کاملا تمیز جهت فرآیند بعدی که فرآیند فسفاته است ایجاد می‌شود.

۲. پوشش فسفاته Phosphate Coating

در این فرآیند مفتول در محلول رقیق شده اسید فسفریک و دیگر ترکیبات غوطه‌ور شده، سطح مفتول به طور شیمیایی فعال می‌شود. پس از آن لایه ای محکم و محافظ از کریستال های غیر قابل حل فسفات بر روی سطح مفتول ایجاد می‌شود. پوشش فسفاته از تماس مستقیم مفتول با ابزارها در فرآیند کشش و قالب‌ها در فرآیند فــورج سرد جلوگیری می‌کند و کارپذیری مفتول را بهبود می‌بخشد.

۳. کشش Drawing​

در این فرآیند، مفتول اسیدشویی یا روکش شده، از قالب‌های دستگاه کشش به طور مکانیکی و سرد عبور می‌کند. اینفرآیند به منظور سایز کردن مفتول به قطر مورد نیاز جهت مرحله فورج سرد است. عملیات کشش هیچ‌گونه تغییری در عناصر شیمیایی مفتول ایجاد نمی‌کند.

۴. آنیل Annealing​

فرآیند آنیلینگ نوعی عملیات حرارتی است که تغییراتی در خواص مکانیکی مفتول ایجاد می‌کند. این تغییرات سبب تبدیل ساختار ماده اولیه مفتول به یک کار باید پایدار کروی می‌شود و به تبع آن شاهد کاهش سختی، افزایش انعطاف و افزایش کارپذیری مفتول خواهیم بود. در واقع عملیات حرارتی آنیل در مقابل عملیات حرارتی سخت‌کاری است.

استراتژی سپند پیچ یزد

سازمان سپند پیچ یزد به‎ عنوان سازمانی استراتژی محور شناخته می‌شود. در پایان هر سال ضمن پایش وضعیت تحقق اهداف استراتژیک براساس BSC، به‎روز رسانی SWOT و با تعریف ابتکارات استراژیک، مسیر رسیدن به چشم‎انداز مشخص شده، نسبت به هدفگذاری چشم انداز سه سال آینده و به روز رسانی ماموریت اقدام می ‎شود.

آزمایشگاه سپند پیچ یزد

شرکت سپندپیچ با در اختیار داشتن تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی با انجام تست های مربوطه از نظر کیفیت و مرغوبیت مـواد و محصـولات خود اطمینان حاصـل می‎نماید. بدین منظـور جهـت تضمین کیفـیت و اعتـبار نتایـج آزمون، آزمایشگاه سپند پیچ یزد در حال پیاده‌سازی استاندارد سیستم مدیریت کیفیت ISO/IEC 17025 می‌باشد که می‎تواند یک مزیت بزرگ جهت افزایش اعتبار نتایج آزمون و همچنین افزایش رضایتمندی مشتریان باشد.

بالاترین سطح کنترل کیفیت

از آنجایی که رعایت استاندارد ها در فرایند های تولید پیچ و مهره از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است شرکت سپندپیچ یزد حداکثر توان خود را بکار بسته تا محصولاتی با درجه کیفی بالا بدست مصرف کنندگان برساند.

واحد کنترل کیفیت

استاندارد ها و گواهی نامه